Bohemia Saxophone Quartet

David Marišler 

David Marišler

Narozen 4. 5. 1975 v Rychnově nad Kněžnou. Hudební kariéru zahájil na místní Lidové škole umění v roce 1980. Absolvoval Konzervatoř v Pardubicích na klarinet a pokračoval na JAMU v Brně, kde ukončil studium 1999. Během studií získal řadu ocenění a vyznamenání. Zúčastnil se mezinárodní soutěže Concertino di Praga, kde získal III. cenu- národní kolo (1992). Získal také prestižní ocenění v soutěži Konzervatoří v České republice (1994-II.cena). Zároveň hrál ve folkové kapele  „Načisto“ (soutěž na regionálním festivalu folkové hudby Porta 1994), kde získal zvláštní ocenění za hru na saxofon). Absolvoval speciální klarinetové kurzy ve Výmaru v Německu s Francoisem Bendou jako hostujícím profesorem v roce 1997. Od roku 1996 do roku 2001 byl stálým členem Moravské filharmonie Olomouc. V té době se zúčastnil „Deutsche Turne 2000“ se zpěvákem José Curou.

Spolupracoval se Státní operou v Praze, Českým národním orchestrem, Východočeským divadlem Pardubice, Klicperovým divadlem Hradec Králové a Filharmonií v Hradci Králové.  Od roku 2001 do roku 2003 byl zaměstnán ve švýcarské agentuře Scala Theater Basel. S touto agenturou absolvoval několik koncertních sérií v Německu a ve Skandinávii. V roce 2002 vystupoval jako klarinetový sólista v rámci festivalu „Festival der Operete“ ve Skandinávii. David Marišler se orientuje mezi klasickým koncertním repertoárem a dalšími hudebními styly. Začátkem roku 2005 začal vystupovat jako klarinetista a saxofonista se souborem „Blue Star“, který se zabýval hudbou 30. a 40. let 20. století. Vedle své orchestrální kariéry je David Marišler také učitelem hudby (saxofon a klarinet) na Základní umělecké škole Habrmanova v Hradci Králové a Konzervatoři v Pardubicích.

David Marišler hraje v BSQ na altový saxofon Selmer Serie III. „Klasický“ setup – hubička Selmer S90 180, strojek BG Tradition Gold Plated a plátky Vandoren – č.3.
„Jazzový setup“ – Hubička Selmer Super Session H, strojek Selmer Classic a plátky Vandoren Java č.2,5.

 

     David Marišler