Bohemia Saxophone Quartet

Kateřina Pavlíková 

Kateřina Pavlíková

Patří k výrazným osobnostem české saxofonové scény. Její hudební aktivity představují široký záběr, v jehož středu stojí hra na barytonový saxofon jako koncertní nástroj. Sólově vystupuje s předními českými a severoamerickými symfonickými a dechovými orchestry a spolupracuje s řadou komorních souborů. Členkou Bohemia Saxophone Quartet je od roku 1999.

Kateřina Pavlíková je také zakládající členkou mezinárodního souboru Covert Ensemble, kde se s renomovaným Americkým saxofonistou Davem Camwellem zaměřují na propojení hudební virtuozity s vizuální atraktivitou. Společně natočili, vydali a provedli mnoho svých originálních úprav klasických děl a také iniciovali vznik nových skladeb pro dva saxofony skladatelů Martina Hyblera, Jenni Brandon a Roberta W. Smithe.

Kromě mnoha nahrávek s BSQ a Covert Ensemble vydala Kateřina Pavlíková sólové album Dive s hudbou pro barytonový saxofon a elektroniku dánského skladatele Wayna Siegela a album svých úprav skladeb J.S. Bacha, A. Dvořáka a D. Milhauda se souborem Tilia Trio.

Mezi významnou část jejích hudebních aktivit patří i interpretace soudobé hudby. Ze spolupráce s českými i zahraničními skladateli vzniklo několik nových skladeb pro barytonový saxofon věnovaných Kateřině Pavlíkové. K dalšímu obohacení saxofonové literatury přispěla mnoha svými transkripcemi slavných klasických i moderních skladeb pro nejrůznější saxofonová obsazení. Jako milovnice techniky zařadila do svého repertoáru i skladby pro saxofon a digitální média.

Vedle koncertní činnosti se Kateřina Pavlíková věnuje intenzivně také pedagogické činnosti. Hru na saxofon vyučuje na Konzervatoři v Českých Budějovicích a na Základní umělecké škole ve Volarech. Její studenti a žáci jsou laureáti mnoha národních i mezinárodních soutěží v sólové a komorní hře. Kateřina Pavlíková se věnuje také lektorské činnosti. S úspěchem provádí semináře a masterclassy v Čechách i v zahraničí (Kanada, USA, Francie, Slovinsko, Slovensko, Norsko, Lotyšsko, Ukrajina a další).

   Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková