Bohemia Saxophone Quartet

Kateřina Pavlíková 

Kateřina Pavlíková

Patří k výrazným osobnostem české saxofonové scény. Její hudební aktivity představují široký záběr, v jehož středu stojí hra na barytonový saxofon jako koncertní nástroj. Od roku 1999 je stálou členkou Bohemia Saxophone Quartet.

Po maturitě na gymnáziu se rozhodla pokračovat ve studiích hry na příčnou flétnu a saxofon na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (absolutorium v roce 2005). Již v roce 2001 se stala vítězkou stipendijní soutěže Yamaha a CMI Melodia.

Kateřina Pavlíková spolupracuje s předními českými symfonickými a komorními tělesy. Jako sólistka vystoupila se Symfonickým dechovým orchestrem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, Jihočeskou komorní filharmonií, Komorním orchestrem Berg, Lvovskou komorní filharmonií ad.

Její hráčské kvality jsou pro posluchače zaznamenány na CD Bohemia Saxophone Quartet History of Jazz (2009) a Saxcriptions (2005) – zde ve svých transkripcích dokázala velmi věrně zachovat poezii jednotlivých skladeb a ducha skladatelů, dále na CD Homage to Jaroslav Ježek Rudolfinum Jazz Orchestra (2006), Jazz na Hradě Štěpán Markovič Saxtetu (2006), Just Floating Lightly Petr Kořínek Jazz Orchestra (2004) a mnoha nahrávkách pořízených pro Český rozhlas.

Mezi nejnovější projekty Kateřiny Pavlíkové patří SAX POWER – audiovizuální performance pro saxofon a digitální média, Minimalistix – minimalisticky laděný program s netradičním repertoárem pro saxofon a vibrafon a SaxWork, kde Kateřina Pavlíková ve spojení s mladými saxofonisty představuje klasické i moderní skladby ve svých originálních aranžmá.

V současné době se věnuje i předávání svých zkušeností nabytých koncertní uměleckou činností a studiem u vynikajícího francouzského saxofonisty Philippa Portejoie. Se členy Bohemia Saxophone Quartet s úspěchem provádí semináře a masterclassy v Čechách i v zahraničí (Paříž 2010, Oslo 2009, Lvov 2005, Madona 2004). Od roku 2011 působí jako pedagog hlavního oboru hra na saxofon na konzervatoři v Českých Budějovicích.Kateřina Pavlíková hraje na barytonový saxofon Selmer Serie III, hubičku Selmer C**, používá ligaturu BG Tradition Gold Plated a plátky Vandoren V5 – č. 3,5.

   Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková